Opis
Charakterystyka Uniroyal WinterExpert 225/40 R18 92 V
To najnowsza propozycja na sezon zimowy autorstwa specjalistów od deszczowych opon – marki Uniroyal. Kierunkowy układ doskonale sprawdza się na ośnieżonej drodze. Trójwymiarowe rowki w kształcie zygzaka stabilizują oponę i zapewniają utrzymanie prawidłowego toru jazdy. Gęsta sieć połączonych ze sobą rowków gwarantuje efektywne odprowadzanie wody oraz błota pośniegowego dla najwyższego poziomu przyczepności na mokrej szosie. Jednocześnie struktura uzyskana dzięki wykorzystaniu technologii Shark Skin minimalizuje ryzyko aquaplaningu. Uniroyal WinterExpert zbudowana jest z odpornej na zimno mieszanki krzemionkowej, która oferuje niskie opory toczenia, co przekłada się na mniejsze spalanie.
Zalety opon Uniroyal WinterExpert
- Technologia Shark Skin ograniczająca ryzyko poślizgu na mokrej drodze
- Trójwymiarowe rowki dla zachowania prawidłowej trakcji na ośnieżonej nawierzchni
- Odporna na ujemną temperaturę mieszanka krzemionkowa, która oferuje również niskie opory toczenia
Zastosowanie opon Uniroyal WinterExpert
Opona przeznaczona do samochodów osobowych i typu SUV.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Zimowe |
| Producent | Uniroyal |
| Model bieżnika | WinterExpert |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 225/40 R18 |
| Kod producenta | 03631940000 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 7 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 92 (do 630 kg) |
| Indeks prędkości | V (do 240 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Średnia |
| Opór toczenia | Klasa D |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa B |
| Hałas zewnętrzny | 72 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Tak |
| Dodatkowe oznaczenia | EV – opony do samochodów hybrydowych i elektrycznych |
| Waga | 9,279 kg |







