Opis
Charakterystyka Radar DIMAX ALPINE 215/55 R16 97 H
Opony Radar Dimax Alpine to model zaliczany do klasy ekonomicznej. Jest to ogumienie przeznaczone do montażu w samochodach osobowych, SUV-ach oraz autach w nadwoziu crossover. Radar Dimax Alpine to opony zimowe, w których zastosowano kierunkową rzeźbę bieżnika z dużą liczbą lameli, które zwiększają przyczepność na ośnieżonej drodze. Duża liczba krawędzi podnosi efektywność hamowania na śliskich nawierzchniach. Ogumienie zostało opracowane z wykorzystaniem nowoczesnej mieszanki gumowej bogatej w krzemionkę oraz polimery, dzięki czemu model zachowuje elastyczność w niskich temperaturach.
Zalety opon Radar DIMAX ALPINE
- Nowoczesna mieszanka gumowa z krzemionką oraz polimerami, która zachowuje przyczepność w zimowych warunkach pogodowych
- Gęsta sieć zygzakowatych lameli poprawiających przyczepność na śniegu
- Duża liczba krawędzi wspomagających hamowanie na śliskich nawierzchniach
Zastosowanie opon Radar DIMAX ALPINE
Opony Radar Dimax Alpine przeznaczone są do samochodów osobowych, crossoverów i SUV-ów.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Zimowe |
| Producent | Radar |
| Model bieżnika | DIMAX ALPINE |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 215/55 R16 |
| Kod producenta | 8886459545932 |
| Data produkcji | 2024 |
| Gwarancja | 2 lata (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 97 (do 730 kg) |
| Indeks prędkości | H (do 210 km/h) |
| Opór toczenia | Klasa D |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa C |
| Hałas zewnętrzny | 69 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Tak |
| Waga | 10,76 kg |







