Opis
Charakterystyka Michelin Pilot Sport Cup 2 265/35 R19 98 Y
Model Michelin Pilot Sport Cup 2 oparty jest o technologie zaczerpnięte z opon przeznaczonych do wyścigów wytrzymałościowych. W efekcie jest to nie tylko wyjątkowo szybkie ogumienie, ale może również służyć przez wiele kilometrów. Track Longevity 2.0® Technology czuwa nad wolniejszym zużywaniem się obręczy barkowej. Strefa barkowa jest dodatkowo wzmocniona specjalną mieszanką gumy, odporną na zużycie. Mieszanka gumowa Bi-Compound to kolejna wielka zaleta Pilot Sport Cup 2. Guma wykorzystana na zewnętrznej stronie bieżnika zawiera elastomery, które zapewniają doskonałą przyczepność w ciasnych zakrętach. Natomiast, sztywny elastomer zastosowany od wewnątrz, zapewnia precyzyjne prowadzenie oraz kontrolę toru jazdy.
Zalety opon Michelin Pilot Sport Cup 2
- Pogłębiony o 20% bieżnik w stosunku do poprzednich modeli, dla wydłużenia eksploatacji
- Doskonała przyczepność na mokrej nawierzchni oraz zwiększona odporność na aquaplaning
- Opona wyścigowa z homologacją na drogi publiczne
Zastosowanie opon Michelin Pilot Sport Cup 2
Opona przeznaczona do samochodów sportowych i osobowych o dużej mocy i wysokich osiągach.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Letnie |
| Producent | Michelin |
| Model bieżnika | Pilot Sport Cup 2 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 265/35 R19 |
| Kod producenta | 3528700155457 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 98 (do 750 kg) |
| Indeks prędkości | Y (do 300 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa D |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa C |
| Hałas zewnętrzny | 73 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Homologacja | Porsche (N0) |
| Dodatkowe oznaczenia | EV – opony do samochodów hybrydowych i elektrycznych |
| Waga | 11,69 kg |
| Informacje dodatkowe | Porsche |







