Opis
Charakterystyka Pirelli Scorpion Winter 305/40 R20 112 V
To propozycja dla kierowców, którzy oczekują wyższych osiągów w zimowych warunkach. Wówczas oszczędzanie na bezpieczeństwie po prostu się nie opłaca. Pirelli Scorpion Winter jest oponą klasy premium. Jej kierunkowy wzór stworzony jest z regularnie ułożonych klocków i rowków. Taki układ przekłada się na wysokie parametry, niezależnie od tego, czy pada śnieg, deszcz, czy też opona musi poruszać się po oblodzonej nawierzchni. Zmieniony profil tego modelu wpłynął na poszerzenie obszaru styku ogumienia z podłożem. Większa powierzchnia gwarantuje lepszą przyczepność. Wspomaga ją również mieszanka gumowa, z której produkowany jest model Scorpion Winter. Zapewnia ona odpowiednią elastyczność gumy w niskiej temperaturze. Mróz nie wpływa na jej właściwości.
Zalety opon Pirelli Scorpion Winter
- Zmieniony kształt profilu dla jeszcze większego obszaru styku opony z nawierzchnią
- Lepsze odprowadzanie wody i błota pośniegowego dzięki dwu- i czterokanałowym rowkom
- Ulepszona mieszanka gumowa, zachowująca doskonałe właściwości czepne w niskich temperaturach
Zastosowanie opon Pirelli Scorpion Winter
Opona przeznaczona do samochodów typu SUV i crossover.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Zimowe |
| Producent | Pirelli |
| Model bieżnika | Scorpion Winter |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 305/40 R20 |
| Kod producenta | 2855800 |
| Data produkcji | 2024 |
| Gwarancja | 7 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 112 (do 1120 kg) |
| Indeks prędkości | V (do 240 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa B |
| Hałas zewnętrzny | 69 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Tak |
| Homologacja | Porsche (N0) |
| Waga | 15,741 kg |
| Informacje dodatkowe | SUV |







