Opis
Charakterystyka Nexen Nfera Sport 245/35 R19 93 Y
Nexen N’Fera Sport to opona UHP zaliczana do klasy średniej. N’Fera Sport to propozycja dla kierowców, którzy preferują dynamiczną jazdę i chcą mieć pełną kontrolę nad pojazdem nawet przy wyższych prędkościach. Bieżnik ogumienia ma wzór asymetryczny, z czterema rowkami obwodowymi i trzema żebrami w strefie centralnej. Takie rozwiązanie sprawia, że opona cechuje się świetnymi parametrami zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni. Nexen N’Fera Sport wydajnie odprowadza wodę, dzięki czemu dobrze radzi sobie z aquaplaningiem. Inżynierowie marki Nexen zoptymalizowali sztywność bieżnika, co przekłada się na krótką drogę hamowania.
Zalety opon Nexen Nfera Sport
- Bardzo dobre osiągi na suchej i mokrej nawierzchni
- Zaawansowany bieżnik asymetryczny
- Wysoki poziom stabilności jazdy
Zastosowanie opon Nexen Nfera Sport
Opona letnia dedykowana do samochodów osobowych.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Letnie |
| Producent | Nexen |
| Model bieżnika | Nfera Sport |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 245/35 R19 |
| Kod producenta | 8807622202582 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 6 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 93 (do 650 kg) |
| Indeks prędkości | Y (do 300 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Średnia |
| Opór toczenia | Klasa D |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa A |
| Hałas zewnętrzny | 72 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Tak |
| Waga | 10,67 kg |







