Opis
Charakterystyka Goodyear EfficientGrip Performance 205/55 R16 91 V
To jeden z pierwszych modeli, jakie stworzono z myślą o ochronie środowiska. Opona nastawiona jest na oszczędność paliwa oraz długi okres użytkowania. Do tego cechuje się przyczepnością klasy premium, a także maksymalnie skróconą drogą hamowania. Ten ostatni parametr to zasługa technologii Active Braking. Poszerzony obszar styku ogumienia z podłożem przekłada się na doskonałe hamowanie. Technologia Wear Control zapewnia wysoką trakcję nawet na mokrym asfalcie. Goodyear EfficientGrip Performance oferuje też wydłużony okres eksploatacji. Niskie opory toczenia wynikają z zastosowania mieszanki gumowej FuelSaving.
Zalety opon Goodyear EfficientGrip Performance
- Skuteczne hamowanie za sprawą technologii Active Braking
- Ograniczone straty energii dzięki mieszance gumowej FuelSaving
- Wydłużony okres eksploatacji
Zastosowanie opon Goodyear EfficientGrip Performance
Opona przeznaczona do samochodów osobowych z mocnym silnikiem.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Letnie |
| Producent | Goodyear |
| Model bieżnika | EfficientGrip Performance |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 205/55 R16 |
| Kod producenta | 577607 |
| Data produkcji | 2024 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 91 (do 615 kg) |
| Indeks prędkości | V (do 240 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa A |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa B |
| Hałas zewnętrzny | 68 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Nie |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Homologacja | Audi (AO) |
| Dodatkowe oznaczenia | EV – opony do samochodów hybrydowych i elektrycznych |
| Waga | 8,652 kg |
| Informacje dodatkowe | EVR-opony również do samochodów hybrydowych i elektrycznych|OE GENERAL |







