Opis
Charakterystyka Continental WinterContact TS 870 P 255/55 R19 111 V
To idealny model na zimowe warunki, który opracowano z zastosowaniem najnowszych, zaawansowanych rozwiązań technologicznych. Inżynierowie Continental doszli do wniosku, że największą przyczepność na śniegu zapewnia śnieg znajdujący się na powierzchni opony. Dlatego też bieżnik Continental WinterContact TS 870 P nastawiony jest na gromadzenie go. W rezultacie opona sprawniej hamuje oraz pozwala się pewniej prowadzić i kontrolować. Mieszanka gumowa CoolChili zapewnia wysokie parametry na mokrej nawierzchni, a hydrodynamiczne rowki skutecznie chronią przed ryzykiem wystąpienia aquaplaningu. Dopracowana mieszanka zapewnia także większą odporność na ścieranie oraz wpływa na obniżenie oporów toczenia.
Zalety opon Continental WinterContact TS 870 P
- Długie krawędzie lameli dla błyskawicznego odprowadzania wody
- Doskonałe osiągi na śniegu dzięki rowkom magazynującym śnieg z podłoża
- Odporna na zużycie mieszanka gumowa
Zastosowanie opon Continental WinterContact TS 870 P
Opona przeznaczona do samochodów osobowych oraz w nadwoziu SUV.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Zimowe |
| Producent | Continental |
| Model bieżnika | WinterContact TS 870 P |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 255/55 R19 |
| Kod producenta | 03557010000 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 7 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 111 (do 1090 kg) |
| Indeks prędkości | V (do 240 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa B |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa B |
| Hałas zewnętrzny | 72 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Tak |
| Dodatkowe oznaczenia | EV – opony do samochodów hybrydowych i elektrycznych |
| Waga | 13,181 kg |







