Opis
Charakterystyka Pirelli Scorpion Winter 255/50 R19 103 T
To propozycja dla kierowców, którzy oczekują wyższych osiągów w zimowych warunkach. Wówczas oszczędzanie na bezpieczeństwie po prostu się nie opłaca. Pirelli Scorpion Winter jest oponą klasy premium. Jej kierunkowy wzór stworzony jest z regularnie ułożonych klocków i nacięć. Taki układ przekłada się na doskonałe parametry, bez względu na to, czy pada śnieg, deszcz, czy też opona musi poruszać się po oblodzonej nawierzchni. Zmieniony profil tego modelu wpłynął na poszerzenie obszaru styku ogumienia z drogą. Większa powierzchnia procentuje wyższą przyczepnością. Wspomaga ją również mieszanka gumowa, z której powstaje model Scorpion Winter. Zapewnia ona odpowiednią elastyczność gumy w niskiej temperaturze. Mróz nie obniża jej właściwości.
Zalety opon Pirelli Scorpion Winter
- Zmieniony kształt profilu dla jeszcze większego obszaru styku opony z nawierzchnią
- Lepsze odprowadzanie wody i błota pośniegowego dzięki dwu- i czterokanałowym rowkom
- Ulepszona mieszanka gumowa, utrzymująca doskonałe właściwości czepne w niskich temperaturach
Zastosowanie opon Pirelli Scorpion Winter
Opona przeznaczona do samochodów typu SUV i crossover.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Zimowe |
| Producent | Pirelli |
| Model bieżnika | Scorpion Winter |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 255/50 R19 |
| Kod producenta | 3769900 |
| Data produkcji | 2022 |
| Gwarancja | 7 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 103 (do 875 kg) |
| Indeks prędkości | T (do 190 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa B |
| Hałas zewnętrzny | 69 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Nie |
| Rant ochronny (FR) | Tak |
| Homologacja | Audi (AO+) |
| Dodatkowe oznaczenia | EV – opony do samochodów hybrydowych i elektrycznychLTTechnologia samouszczelniającaWzmocniona opona o większej ładownościCzarne napisy na boku |
| Waga | 14,661 kg |
| Informacje dodatkowe | SUV|Technologia Elect-opony również do samochodów hybrydowych i elektrycznych|Technologia Seal Inside – opony samouszczelniające |







