Opis
Charakterystyka Michelin Primacy 5 205/55 R19 97 V
Michelin Primacy 5 to letni model klasy premium, który zapewnia nie tylko wysokie bezpieczeństwo, ale również znakomitą wydajność oraz wytrzymałość. Technologia MaxTouch optymalizuje kontakt bieżnika z nawierzchnią, co zapewnia długotrwałe osiągi bez kompromisów w zakresie bezpieczeństwa. Osiągi na mokrej nawierzchni to zasługa technologii nowej generacji – EverGrip oraz EverTread. Ich efektem jest m.in. szybsze odprowadzanie wody, co przekłada się na wysoce skuteczne hamowanie na mokrej drodze przez cały okres użytkowania. Nowa mieszanka stosowana do produkcji opon Michelin Primacy 5 poprawia trwałość oraz odporność na zużycie, a także zmniejsza opory toczenia.
Zalety opon Michelin Primacy 5
- Wysokie bezpieczeństwo na mokrej nawierzchni
- Znakomita odporność na zużycie
- Bieżnik zoptymalizowany w zakresie redukcji hałasu
Zastosowanie opon Michelin Primacy 5
Opony letnie przeznaczone do samochodów osobowych z napędem spalinowym, hybrydowym oraz elektrycznym.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Letnie |
| Producent | Michelin |
| Model bieżnika | Primacy 5 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 205/55 R19 |
| Kod producenta | 329800 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 97 (do 730 kg) |
| Indeks prędkości | V (do 240 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa B |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa A |
| Hałas zewnętrzny | 70 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Tak |
| Dodatkowe oznaczenia | EV – opony do samochodów hybrydowych i elektrycznych |
| Waga | 10,3 kg |







