Opis
Charakterystyka Pirelli Winter Sottozero 3 255/35 R19 92 H
Ten model powstał we współpracy z producentami samochodów klasy premium. Oznacza to, że jest nastawiony na rewelacyjne osiągi oraz wysokie parametry bezpieczeństwa, bez względu na wymagające warunki zimowe. Układ kierunkowego bieżnika Pirelli Winter Sottozero 3 przypomina podwójny grot strzały. Ułożenie to skutkuje zachowaniem prawidłowej trakcji na śniegu. Dwa szerokie rowki obwodowe efektywnie odprowadzają wodę, poprawiając przyczepność na mokrej szosie. Lamele umieszczone w środkowej części wspomagają zachowanie na śniegu, natomiast lamele 3D na barkach opony zapewniają pewne prowadzenie i krótką drogę hamowania na suchej nawierzchni. Przyczepność w ujemnych temperaturach wspomaga funkcjonalna mieszanka gumowa.
Zalety opon Pirelli Winter Sottozero 3
- Zygzakowate brzegi rowków obwodowych dla lepszej przyczepności na śniegu
- Rewelacyjne prowadzenie na śliskiej nawierzchni dzięki ułożeniu rowków w kształt podwójnego grotu strzały
- Mieszanka gumowa dopasowana do pracy w niskiej temperaturze
Zastosowanie opon Pirelli Winter Sottozero 3
Opona przeznaczona do samochodów osobowych.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | runflat |
| Sezon | Zimowe |
| Producent | Pirelli |
| Model bieżnika | Winter Sottozero 3 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 255/35 R19 |
| Kod producenta | 3138400 |
| Data produkcji | 2022 |
| Gwarancja | 7 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 92 (do 630 kg) |
| Indeks prędkości | H (do 210 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa D |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa B |
| Hałas zewnętrzny | 73 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Nie |
| Rant ochronny (FR) | Tak |
| Homologacja | Alfa Romeo (AR) |
| Waga | 12,966 kg |







