Opis
Charakterystyka Pirelli Scorpion Winter 2 255/45 R20 105 V
Pirelli Scorpion Winter 2 to model opracowany tak, aby zaoferować wysokie parametry w sezonie zimowym, przy zachowaniu pełnego zakresu bezpieczeństwa. Ogumienie jest dedykowane samochodom typu SUV, które dysponują wysokimi osiągami. Kierunkowy bieżnik z nacięciami V-Shape ciągnącymi się od barku do barku wpływa na doskonałą przyczepność na śniegu. W centralnej strefie bieżnika umieszczono krawędzie śnieżne, zapewniające więcej przestrzeni do zatrzymywania śniegu, co podnosi wydajność na ośnieżonych nawierzchniach. Skuteczność na mokrej nawierzchni zapewniają natomiast zoptymalizowane rowki oraz odpowiednie fazowanie nacięć głównych. Dzięki temu bieżnik dysponuje dodatkową przestrzenią do usuwania wody i lepszą odpornością na aquaplaning. Trójwymiarowe nacięcia na klockach bieżnika zapewniają znakomitą skuteczność hamowania w każdych warunkach – na mokrej, ośnieżonej, a także suchej drodze. Ich obecność korzystnie wpływa także na odporność na zużycie.
Zalety opon Pirelli Scorpion Winter 2
- Trójwymiarowe lamele dla wysokiej skuteczności hamowania w każdych warunkach i lepszej odporności na ścieranie
- Krawędzie śnieżne w części centralnej zapewniające wyższą wydajność na śniegu
- Odpowiednie fazowanie nacięć głównych zapewniające więcej przestrzeni do odprowadzania wody
Zastosowanie opon Pirelli Scorpion Winter 2
Opony przeznaczone do użytku w sezonie zimowym w samochodach typu SUV.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Zimowe |
| Producent | Pirelli |
| Model bieżnika | Scorpion Winter 2 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 255/45 R20 |
| Kod producenta | 4137900 |
| Gwarancja | 7 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 105 (do 925 kg) |
| Indeks prędkości | V (do 240 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa A |
| Hałas zewnętrzny | 71 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Tak |
| Waga | 13,518 kg |
| Informacje dodatkowe | SUV |







