Opis
Charakterystyka Nokian Tyres Seasonproof 1 225/65 R17 106 V
Całoroczny model Nokian Tyres Seasonproof 1 został stworzony zgodnie z koncepcją Season Sense, na którą składają się trzy główne elementy – lamele, bieżnik oraz mieszanka gumowa. Wielofunkcyjne lamele zaprojektowano tak, aby utrzymywały wysoki poziom bezpieczeństwa zarówno na suchej nawierzchni, jak i na śniegu. Kierunkowy wzór bieżnika wykorzystuje szerokie rowki przystosowane do skutecznego odprowadzania wody i błota pośniegowego, dla jak najwyższej ochrony przed aquaplaningiem. Mieszanka gumowa Season Sense 1.0 została natomiast dostosowana do szerokiego zakresu temperatur, aby zachować parametry zarówno latem, jak i zimą. Ponadto mieszanka zapewnia wytrzymałość wyższą o 30% względem poprzedniego modelu, co może przełożyć się nawet na dodatkowy sezon jazdy na jednym komplecie ogumienia.
Zalety opon Nokian Tyres Seasonproof 1
- Śnieżne pazury poprawiające przyczepność na śniegu
- Całoroczna mieszanka gumowa o wysokiej odporności na zużycie
- Szerokie kanały obwodowe dla wyższego bezpieczeństwa na mokrej nawierzchni
Zastosowanie opon Nokian Tyres Seasonproof 1
Opony całoroczne do samochodów osobowych, SUV-ów i crossoverów, w tym modeli elektrycznych i hybrydowych.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Całoroczne |
| Producent | Nokian Tyres |
| Model bieżnika | Seasonproof 1 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 225/65 R17 |
| Kod producenta | T433172 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 106 (do 950 kg) |
| Indeks prędkości | V (do 240 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa B |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa B |
| Hałas zewnętrzny | 72 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Góra ze śnieżynką (3PMSF) | Tak |
| Błoto i śnieg (M+S) | Tak |
| Dodatkowe oznaczenia | EV – opony do samochodów hybrydowych i elektrycznych |
| Waga | 12,5 kg |







