Opis
Charakterystyka Dębica Frigo SUV 2 225/65 R17 106 H
Opona wyróżnia się bardzo dobrą przyczepnością na ośnieżonej nawierzchni. To skutek wielokątowego wzoru bieżnika. Rowki i lamele ułożone pod różnym kątem „wgryzają się” w śnieg podczas manewrowania. Dzięki kierunkowemu układowi bieżnika woda jest skutecznie odprowadzana, a ogumienie lepiej opiera się aquaplaningowi. Dobre hamowanie na zamarzniętej drodze to zasługa powiększonego obszaru styku z nawierzchnią. Ma to szczególne znaczenie właśnie dla pojazdów w nadwoziu SUV, które charakteryzują się większą wagą i mocniejszym silnikiem. Opona świetnie zachowuje się też w bardzo niskich temperaturach na suchej nawierzchni. System wzajemnego blokowania się lameli 3D zachowuje odpowiednią sztywność klocków bieżnika.
Zalety opon Dębica Frigo SUV 2
- Wielokątowy wzór bieżnika dla prawidłowej trakcji na śniegu
- Skuteczne hamowanie na zamarzniętej drodze, dzięki powiększonej powierzchni styku
- Konstrukcja opony obniżająca opory toczenia i utratę energii
Zastosowanie opon Dębica Frigo SUV 2
Opona przeznaczona do pojazdów typu SUV.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Zimowe |
| Producent | Dębica |
| Model bieżnika | Frigo SUV 2 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 225/65 R17 |
| Kod producenta | 546547 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 106 (do 950 kg) |
| Indeks prędkości | H (do 210 km/h) |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa D |
| Hałas zewnętrzny | 72 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Waga | 11,824 kg |







