Opis
Charakterystyka Firestone Multiseason 2 215/65 R16 102 V
Firestone Multiseason 2 to wielosezonowa opona klasy średniej, która może być stosowana zarówno w standardowych autach osobowych, jak i SUV-ach. Oferuje wszystkie właściwości ogumienia uniwersalnego, odpowiednie parametry jezdne latem oraz zimą. Jako kolejna generacja popularnego modelu Multiseason została udoskonalona pod kątem jeszcze wyższej stabilności na drodze. Wpływa na to m.in. nowy wzór, który zapewnia skuteczniejsze odprowadzanie wody oraz błota pośniegowego. Firestone Multiseason 2 wykorzystuje do tego rozbudowany system bocznego urowkowienia oraz kierunkowy układ bieżnika. Testy wskazują, że drenaż jest przeprowadzany szybciej, a droga hamowania wyraźnie skróciła się w odniesieniu do pierwszego modelu Multiseason. Druga generacja osiągnęła na suchej nawierzchni wynik lepszy o 9 proc. Na mokrej odległość hamowania zmniejszyła się natomiast aż o 14 proc.
Zalety opon Firestone Multiseason 2
- Optymalizacja drenażu wilgoci w porównaniu do pierwszej wersji
- Realna uniwersalność zastosowania opon
- Potwierdzona klasa alpejska (3PMSF) przy utrzymaniu letnich właściwości ogumienia
Zastosowanie opon Firestone Multiseason 2
Opona przeznaczona jest do samochodów osobowych.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Całoroczne |
| Producent | Firestone |
| Model bieżnika | Multiseason 2 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 215/65 R16 |
| Kod producenta | 3286341677218 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 102 (do 850 kg) |
| Indeks prędkości | V (do 240 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Średnia |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa B |
| Hałas zewnętrzny | 72 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Góra ze śnieżynką (3PMSF) | Tak |
| Błoto i śnieg (M+S) | Tak |
| Waga | 9,401 kg |







