Opis
Charakterystyka Pirelli P Zero Winter 2 255/45 R20 105 V
Pirelli P Zero Winter 2 to zimowy model klasy premium zaprojektowany do samochodów o wysokich osiągach. Wzór bieżnika łączy główne linie o zakrzywionym kształcie poprowadzone od środka do obszarów bocznych oraz dłuższe nacięcia równoległe na blokach. Dzięki temu bieżnik uzyskał wyższą mobilność, co poprawia kontrolę na śniegu. Nowe nacięcia 3D są szersze w górnej części, co zwiększa zdolność klinowania śniegu, a zarazem podnosi przyczepność w śnieżnych warunkach. Dwa poziomy twardości mieszanki gumowej zapewniają natomiast skuteczniejszą pracę bloków bieżnika Pirelli P Zero Winter 2, przy jednoczesnym utrzymaniu wysokiej stabilności jazdy.
Zalety opon Pirelli P Zero Winter 2
- Kierunkowy wzór bieżnika zapewniający jednolitą sztywność oraz przyczepność na całej szerokości
- Mieszanka bieżnika o dwóch poziomach twardości dla lepszej mobilności bloków z zachowaniem odpowiedniej stabilności
- Nacięcia 3D o zwiększonej zdolności klinowania się w śniegu
Zastosowanie opon Pirelli P Zero Winter 2
Opony zimowe przeznaczone do samochodów o wysokich osiągach.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Zimowe |
| Producent | Pirelli |
| Model bieżnika | P Zero Winter 2 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 255/45 R20 |
| Kod producenta | 4323000 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 7 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 105 (do 925 kg) |
| Indeks prędkości | V (do 240 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa A |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa B |
| Hałas zewnętrzny | 71 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Tak |
| Homologacja | BMW (*) |
| Waga | 12,183 kg |







