Opis
Charakterystyka Continental WinterContact TS 870 225/50 R17 98 H
Ten model, bez względu na zimowe warunki, pozwala na wysokie osiągi w pełnym zakresie bezpieczeństwa. Kierunkowo ułożone rowki w centralnej strefie tworzą pofalowany rowek obwodowy, który umożliwia utrzymanie trakcji na pokrytej śniegiem nawierzchni. Budowa bieżnika z wykorzystaniem koncepcji Triple Side efektywnie wspomaga przyczepność na lodzie, a także znacznie skraca odległość hamowania w zimowych warunkach. Mieszanka Cool Chili Compound™ gwarantuje osiągi na mokrej oraz pokrytej błotem pośniegowym szosie. Natomiast rowki Hydro Grooves chronią oponę przed aquaplaningiem. Wzbogacona w żywicę i polimery mieszanka gumowa Continental WinterContact TS 870 jest niesamowicie odporna na ścieranie.
Zalety opon Continental WinterContact TS 870
- Krótka droga hamowania na ośnieżonej i oblodzonej drodze dzięki technologii Triple Side
- Rowki Hydro Grooves dla pełnej kontroli jazdy na mokrej oraz pokrytej błotem nawierzchni
- Zredukowany poziom hałasu, oraz ścierania bieżnika
Zastosowanie opon Continental WinterContact TS 870
Opona przeznaczona do samochodów osobowych.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Zimowe |
| Producent | Continental |
| Model bieżnika | WinterContact TS 870 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 225/50 R17 |
| Kod producenta | 03554710000 |
| Data produkcji | 2023 |
| Gwarancja | 7 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 98 (do 750 kg) |
| Indeks prędkości | H (do 210 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa B |
| Hałas zewnętrzny | 70 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Tak |
| Dodatkowe oznaczenia | EV – opony do samochodów hybrydowych i elektrycznych |
| Waga | 10,279 kg |







