Opis
Charakterystyka Nokian Tyres Wetproof 1 205/55 R17 95 V
Nokian Tyres Wetproof 1 to model zapewniający pewne prowadzenie w sezonie letnim, niezależnie od warunków pogodowych. Wewnętrzna część asymetrycznego bieżnika to strefa bezpieczeństwa na mokrej nawierzchni. Technologia Coanda w rowkach barkowych kieruje strumień wody na zewnątrz, co pozwala skutecznie i szybko odprowadzać nadmiar wody i chroni przed aquaplaningiem. Zewnętrzny obszar bieżnika Nokian Tyres Wetproof 1 to natomiast strefa stabilności. Zamknięta budowa barku zewnętrznego zwiększa sztywność konstrukcji, co przekłada się na wyższą stabilność w zakrętach i podczas nagłych manewrów. Mieszanka gumowa Aqua Sense zwiększa przyczepność ogumienia na mokrej nawierzchni i odporność na zużycie, a także redukuje opory toczenia.
Zalety opon Nokian Tyres Wetproof 1
- Znakomita przyczepność na mokrej nawierzchni
- Wysoka stabilność w każdych warunkach sezonu letniego
- Technologia cichych rowków poprawiająca komfort podróżowania
Zastosowanie opon Nokian Tyres Wetproof 1
Opony na sezon letni przeznaczone do samochodów osobowych, crossoverów oraz SUV-ów, w tym modeli o napędzie elektrycznym.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Letnie |
| Producent | Nokian Tyres |
| Model bieżnika | Wetproof 1 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 205/55 R17 |
| Kod producenta | T433224 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 95 (do 690 kg) |
| Indeks prędkości | V (do 240 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa A |
| Hałas zewnętrzny | 69 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Tak |
| Dodatkowe oznaczenia | EV – opony do samochodów hybrydowych i elektrycznych |
| Waga | 9 kg |







