Opis
Charakterystyka Nokian Tyres Snowproof 2 SUV 225/55 R19 103 V
Nokian Tyres Snowproof 2 SUV to zimowe opony zaprojektowane do dużych i masywnych SUV-ów. Łączą w sobie aramidowe wzmocnienia zwiększające wytrzymałość oraz zimowe technologie opon linii Snowproof. Projekt bieżnika Dual Zone Safety wykorzystuje strefy Grip Zone oraz Handling Zone, które razem oferują wysoką skuteczność na śniegu oraz stabilne i pewne prowadzenie na suchej drodze i przy wyższych prędkościach. Nacięcia Snow Booster w kształcie zębów piły podnoszą przyczepność wzdłużną, zwiększając efektywność hamowania i przyspieszania na śniegu. Mieszanka Alpine Grip 2.0 pozwala natomiast zachować elastyczność w szerokim zakresie temperatur, a dzięki dodatkowi krzemionki podnosi również parametry na mokrej nawierzchni i obniża opory toczenia.
Zalety opon Nokian Tyres Snowproof 2 SUV
- Bieżnik Dual Zone Safety zapewniający skuteczność na śniegu i pewne prowadzenie na suchym asfalcie
- Mieszanka Alpine Grip 2.0 utrzymująca elastyczność w szerokim zakresie temperatury
- Aramidowe wzmocnienia dla wyższej wytrzymałości dostosowanej do ciężkich SUV-ów
Zastosowanie opon Nokian Tyres Snowproof 2 SUV
Opony zimowe przeznaczone do samochodów typu SUV.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Zimowe |
| Producent | Nokian Tyres |
| Model bieżnika | Snowproof 2 SUV |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 225/55 R19 |
| Kod producenta | T432794 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 103 (do 875 kg) |
| Indeks prędkości | V (do 240 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa B |
| Hałas zewnętrzny | 70 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Dodatkowe oznaczenia | EV – opony do samochodów hybrydowych i elektrycznych |
| Waga | 12,5 kg |
| Informacje dodatkowe | Aramid sidewall |







