Opis
Charakterystyka Nokian Tyres Snowproof 2 205/60 R16 96 H
Nokian Tyres Snowproof 2 model zimowy zapewniający maksymalną stabilność i kontrolę w warunkach zimowych. Technologia Alpine Sense Grip 2.0 to połączenie kierunkowego bieżnika oraz lameli, zachowujących przyczepność poprzeczną i wzdłużną w głębokim śniegu. Rowki Hydroflow zaprojektowano tak, aby odprowadzały wodę spomiędzy bieżnika i asfaltu, dzięki czemu model oferuje wysokie bezpieczeństwo w deszczu i na błocie pośniegowym. Bieżnik Dual Zone utworzył strefy Grip Zone oraz Handling Zone, które łączą małe bloki i agresywne lamele oraz sztywne bloki barkowe. Dzięki temu ogumienie zapewnia skuteczność hamowania i przyczepność na śniegu oraz stabilność na suchej drodze, oraz przy wyższej prędkości.
Zalety opon Nokian Tyres Snowproof 2
- Mieszanka Alpine Grip 2.0 zapewniająca elastyczność przy zmiennych temperaturach oraz redukująca opory toczenia
- Trójwymiarowe lamele zapewniające znakomitą przyczepność w śniegu
- Skuteczność i komfort w śnieżnych, deszczowych oraz suchych warunkach drogowych
Zastosowanie opon Nokian Tyres Snowproof 2
Opony do aut osobowych.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Zimowe |
| Producent | Nokian Tyres |
| Model bieżnika | Snowproof 2 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 205/60 R16 |
| Kod producenta | T432825 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 96 (do 710 kg) |
| Indeks prędkości | H (do 210 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa B |
| Hałas zewnętrzny | 69 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Dodatkowe oznaczenia | EV – opony do samochodów hybrydowych i elektrycznych |
| Waga | 9 kg |







