Opis
Charakterystyka Nokian Tyres Seasonproof 2 225/45 R17 94 W
Wielosezonowy model Nokian Tyres Seasonproof 2 został opracowany z wykorzystaniem technologii Season Sense 2.0. Wykorzystano w nim bieżnik Triple Zone. Geometria zewnętrznej strefy bieżnika została zoptymalizowana pod kątem uzyskania jak najwyższej stabilności w zakrętach. Stabilność podczas przyspieszania i hamowania na śniegu zapewniają natomiast haczyki Grip Hooks oraz wypustki Snow Claws. Bezpieczeństwo na mokrej nawierzchni to natomiast zasługa strefy Aqua Zone, w której znalazły się kanały o zwiększonej objętości. Dzięki nim wzrasta skuteczność odprowadzania wody i spada ryzyko aquaplaningu. Opony Nokian Tyres Seasonproof 2 są wytwarzane z wielosezonowej mieszanki gumowej Season Smart wzbogaconej o żywicę i krzemionkę. Składniki mieszanki korzystnie wpływają na wydajność w warunkach występujących przez cały rok, a jednocześnie zmniejszają opory toczenia.
Zalety opon Nokian Tyres Seasonproof 2
- Wsporniki bloków bieżnika poprawiające prowadzenie przy wyższych prędkościach
- Lamele Winter Proof zapewniające krótszą drogę hamowania i lepszą przyczepność w zakrętach na ośnieżonej nawierzchni
- Włókna aramidowe w ścianach bocznych zwiększające odporność na uszkodzenia
Zastosowanie opon Nokian Tyres Seasonproof 2
Opony całoroczne do samochodów osobowych oraz aut w nadwoziu SUV i crossover.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Całoroczne |
| Producent | Nokian Tyres |
| Model bieżnika | Seasonproof 2 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 225/45 R17 |
| Kod producenta | T433444 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 94 (do 670 kg) |
| Indeks prędkości | W (do 270 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa B |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa B |
| Hałas zewnętrzny | 70 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Tak |
| Góra ze śnieżynką (3PMSF) | Tak |
| Błoto i śnieg (M+S) | Tak |
| Dodatkowe oznaczenia | EV – opony do samochodów hybrydowych i elektrycznych |
| Waga | 9,5 kg |
| Informacje dodatkowe | Aramid sidewall |







