Opis
Charakterystyka Uniroyal WinterExpert 225/45 R17 94 V
To najnowszy bieżnik na sezon zimowy autorstwa specjalistów od deszczowych opon – firmy Uniroyal. Kierunkowy układ doskonale zachowuje się na ośnieżonej drodze. Trójwymiarowe rowki w kształcie zygzaka stabilizują oponę i umożliwiają utrzymanie prawidłowego toru jazdy. Gęsta sieć łączących się ze sobą rowków gwarantuje szybkie odprowadzanie wody oraz błota pośniegowego dla najwyższego poziomu przyczepności na mokrej nawierzchni. Jednocześnie struktura uzyskana dzięki wykorzystaniu technologii Shark Skin minimalizuje ryzyko aquaplaningu. Uniroyal WinterExpert produkowana jest z odpornej na zimno mieszanki krzemionkowej, która obniża opory toczenia, co przekłada się na mniejsze spalanie.
Zalety opon Uniroyal WinterExpert
- Technologia Shark Skin obniżająca ryzyko aquaplaningu na mokrej drodze
- Trójwymiarowe rowki dla utrzymania prawidłowej trakcji na ośnieżonej nawierzchni
- Odporna na niską temperaturę mieszanka krzemionkowa, która oferuje również niskie opory toczenia
Zastosowanie opon Uniroyal WinterExpert
Opona przeznaczona do samochodów osobowych i typu SUV.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Zimowe |
| Producent | Uniroyal |
| Model bieżnika | WinterExpert |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 225/45 R17 |
| Kod producenta | 03633680000 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 7 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 94 (do 670 kg) |
| Indeks prędkości | V (do 240 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Średnia |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa B |
| Hałas zewnętrzny | 72 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Tak |
| Dodatkowe oznaczenia | EV – opony do samochodów hybrydowych i elektrycznych |
| Waga | 9,283 kg |







