Opis
Charakterystyka Premiorri VIAMAGGIORE Z PLUS 205/55 R16 91 H
To model zaliczany do klasy ekonomicznej, o osiągach porównywalnych do ogumienia kategorii średniej. Asymetryczny bieżnik Premiorri ViaMaggiore Z Plus podzielony jest na dwie strefy. Zewnętrzna odpowiada za utrzymanie prawidłowej trakcji w zakrętach, a druga za odprowadzanie wody i ochronę opony przed wystąpieniem zjawiska aquaplaningu. Mieszanka gumowa tego modelu wzbogacona jest o naturalny kauczuk oraz krzemionkę. Komponenty te wykazują bardzo dobrą przyczepność w niskich temperaturach, a krzemionka dodatkowo wpływa na zachowanie odpowiedniej elastyczności gumy w czasie mrozów. ViaMaggiore Z Plus wyróżnia się także zwiększoną wytrzymałością na zużycie oraz doskonałym tłumieniem wibracji.
Zalety opon Premiorri VIAMAGGIORE Z PLUS
- Opona dopuszczona do jazdy w zimowych warunkach – oznaczenie 3PMSF
- Mieszanka zbudowana w oparciu o nieszkodliwe dla środowiska oleje i naturalne komponenty
- Asymetryczny bieżnik dostosowany do pracy w zróżnicowanym terenie
Zastosowanie opon Premiorri VIAMAGGIORE Z PLUS
Opona przeznaczona do samochodów osobowych średnich, małych i kompaktowych.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Zimowe |
| Producent | Premiorri |
| Model bieżnika | VIAMAGGIORE Z PLUS |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 205/55 R16 |
| Kod producenta | 4823100300100 |
| Data produkcji | 2024 |
| Gwarancja | 2 lata (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 91 (do 615 kg) |
| Indeks prędkości | H (do 210 km/h) |
| Opór toczenia | Klasa D |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa D |
| Hałas zewnętrzny | 70 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Nie |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Waga | 9,648 kg |







