Opis
Charakterystyka Nexen Nfera Sport 205/65 R16 95 W
Nexen N’Fera Sport to opona UHP zaliczana do klasy średniej. N’Fera Sport to model dla kierowców, którzy preferują dynamiczną jazdę i chcą zachować pełną kontrolę nad pojazdem nawet przy wyższych prędkościach. Bieżnik ogumienia ma wzór asymetryczny, z czterema rowkami obwodowymi i trzema żebrami w strefie centralnej. Takie rozwiązanie sprawia, że opona charakteryzuje się świetnymi parametrami zarówno na suchej, jak i mokrej drodze. Nexen N’Fera Sport wydajnie odprowadza wodę, dzięki czemu dobrze radzi sobie z aquaplaningiem. Inżynierowie marki Nexen zoptymalizowali sztywność bieżnika, co przekłada się na krótką drogę hamowania.
Zalety opon Nexen Nfera Sport
- Bardzo dobre osiągi na suchej i mokrej nawierzchni
- Zaawansowany bieżnik asymetryczny
- Wysoki poziom stabilności jazdy
Zastosowanie opon Nexen Nfera Sport
Opona letnia dedykowana do samochodów osobowych.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Letnie |
| Producent | Nexen |
| Model bieżnika | Nfera Sport |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 205/65 R16 |
| Kod producenta | 8807622210785 |
| Data produkcji | 2024 |
| Gwarancja | 6 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 95 (do 690 kg) |
| Indeks prędkości | W (do 270 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Średnia |
| Opór toczenia | Klasa A |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa B |
| Hałas zewnętrzny | 69 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Nie |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Homologacja | BMW (*) |
| Waga | 8,71 kg |
| Informacje dodatkowe | BMW 2 Series AT |







