Opis
Charakterystyka Dębica Frigo 2 175/65 R14 82 T
Dębica Frigo 2 to opona klasy ekonomicznej, korzystająca ze sprawdzonych technologii koncernu Goodyear. Doskonałą przyczepność na ośnieżonej drodze zapewnia rozłożonych na powierzchni ogumienia. Dzięki ich odpowiedniemu rozmieszczeniu udało się poszerzyć obszar styku z nawierzchnią. Skutkuje to nie tylko lepszą przyczepnością, ale również skuteczniejszym hamowaniem. Lamele współpracują ze sobą w trakcie przejazdu przez błoto pośniegowe, utrzymując pełną kontrolę prowadzenia. Dopracowane parametry tego zimowego modelu to również zasługa mieszanki gumowej wzbogaconej o żywicę i krzemionkę. Żywica zachowuje swoje „lepkie” właściwości w trakcie zimy, a krzemionka reguluje elastyczne cechy ogumienia, nawet w ujemnych temperaturach.
Zalety opon Dębica Frigo 2
- Nowoczesne technologie poprawiające jakość prowadzenia w atrakcyjnej cenie
- Kierunkowy wzór bieżnika dla lepszej przyczepności w warunkach zimowych
- Zminimalizowane prawdopodobieństwo wystąpienia aquaplaningu dzięki szerokim rowkom odprowadzającym wodę
Zastosowanie opon Dębica Frigo 2
Opona przeznaczona do samochodów kompaktowych i średniej klasy osobowych.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Zimowe |
| Producent | Dębica |
| Model bieżnika | Frigo 2 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 175/65 R14 |
| Kod producenta | 539561 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 82 (do 475 kg) |
| Indeks prędkości | T (do 190 km/h) |
| Opór toczenia | Klasa D |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa C |
| Hałas zewnętrzny | 71 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Nie |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Waga | 6,2 kg |







