Opis
Charakterystyka Continental ContiSportContact 5 225/40 R18 88 Y
Ten oparty na swoim poprzedniku model może zaoferować jeszcze wyższe osiągi pod pełną kontrolą. Dopracowana budowa bloków zewnętrznej obręczy barkowej pozwoliła poprawić kontakt z nawierzchnią. ContiSportContact 5 samoczynnie dopasowuje się do drogi i oferuje przyczepność niezależnie od warunków. Mieszanka gumowa Black Chill zawiera cząsteczki, które zwiększają tarcie w trakcie hamowania. Natomiast umieszczone w niej polimery wpływają na pochłanianie energii i natychmiastową utratę prędkości. W rezultacie drogi hamowania uległy widocznemu skróceniu. W zależności od rozmiaru opona wykorzystuje różne rozwiązania pozwalające na dotarcie do celu po przebiciu.
Zalety opon Continental ContiSportContact 5
- Zmniejszone opory toczenia, mniejsze zużycie paliwa i dłuższa eksploatacja
- Poprawiona mieszanka gumowa Black Chill dla lepszego wytracania prędkości podczas hamowania
- Możliwość jazdy po uszkodzeniu, dzięki technologiom ContiSeal™ lub SSR
Zastosowanie opon Continental ContiSportContact 5
Opona przeznaczona do mocnych samochodów osobowych, sportowych oraz typu SUV.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | runflat |
| Sezon | Letnie |
| Producent | Continental |
| Model bieżnika | ContiSportContact 5 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 225/40 R18 |
| Kod producenta | 03589670000 |
| Data produkcji | 2023 |
| Gwarancja | 7 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 88 (do 560 kg) |
| Indeks prędkości | Y (do 300 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa D |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa B |
| Hałas zewnętrzny | 71 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Nie |
| Rant ochronny (FR) | Tak |
| Homologacja | BMW (*) |
| Dodatkowe oznaczenia | Run on flat |
| Waga | 10,921 kg |
| Informacje dodatkowe | SSR-Self Supporting Runflat |







