Opis
Charakterystyka Continental AllSeasonContact 175/65 R14 86 H
Ten wielosezonowy model świetnie spisuje się w każdych warunkach drogowych. Continental AllSeasonContact zachowuje przyczepność podczas jazdy i hamowania na nawierzchniach suchych, mokrych i pokrytych śniegiem. Otwarte barki bieżnika minimalizują zjawisko hydroplaningu poprzecznego poprzez szybkie usuwanie wody na zewnątrz. Sztywna konstrukcja nie pozwala na odkształcenia we wszystkich obszarach opony. Mieszanka gumowa została wzbogacona w żywicę i krzemionkę. Naturalne właściwości żywicy umożliwiają zachowanie odpowiedniej elastyczności, również w niskich temperaturach. Natomiast, krzemionka wspiera przyczepność na mokrej oraz ośnieżonej nawierzchni.
Zalety opon Continental AllSeasonContact
- Sztywny bieżnik z niewielką ilością lameli dla utrzymania przyczepności w odmiennych warunkach pogodowych
- Otwarte barki dla skuteczniejszego drenażu i lepszej ochrony przed aquaplaningiem poprzecznym
- Sztywna konstrukcja redukująca odkształcenia
Zastosowanie opon Continental AllSeasonContact
Opona przeznaczona do samochodów osobowych.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Całoroczne |
| Producent | Continental |
| Model bieżnika | AllSeasonContact |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 175/65 R14 |
| Kod producenta | 03551000000 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 7 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 86 (do 530 kg) |
| Indeks prędkości | H (do 210 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa B |
| Hałas zewnętrzny | 71 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Góra ze śnieżynką (3PMSF) | Tak |
| Błoto i śnieg (M+S) | Tak |
| Dodatkowe oznaczenia | EV – opony do samochodów hybrydowych i elektrycznych |
| Waga | 6,008 kg |







