Opis
Charakterystyka Nexen Winguard Sport 2 255/40 R19 100 V
Ten wzorowany na swoim poprzedniku zimowy model klasy średniej wyróżnia się wzmocnioną konstrukcją oraz udoskonalonym układem bieżnika. Rowki ułożone w kształt litery V zazębiają się w centralnej części opony. Dzięki takiemu rozwiązaniu ogumienie jest w stanie zachować trakcję zarówno podczas przyspieszania, jak i hamowania na ośnieżonej nawierzchni. Również zygzakowate rowki wzmacniają przyczepność na śniegu. Ich celem jest także zminimalizowanie ryzyka wystąpienia aquaplaningu. Duża ilość krzemionki w mieszance gumowej Nexen Winguard Sport 2 przekłada się na bezpieczne osiągi w niskich temperaturach.
Zalety opon Nexen Winguard Sport 2
- Gęsta sieć zimowych lameli 3D dla większej przyczepności na śniegu
- Wysoka odporność na aquaplaning oraz dodatkowe krawędzie wgryzające się w śnieg
- Zazębiające się bloki w centralnej strefie dla poprawy osiągów na lodzie i śniegu
Zastosowanie opon Nexen Winguard Sport 2
Opona zimowa przeznaczona do samochodów osobowych.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Zimowe |
| Producent | Nexen |
| Model bieżnika | Winguard Sport 2 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 255/40 R19 |
| Kod producenta | 8807622199783 |
| Data produkcji | 2024 |
| Gwarancja | 6 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 100 (do 800 kg) |
| Indeks prędkości | V (do 240 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Średnia |
| Opór toczenia | Klasa D |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa C |
| Hałas zewnętrzny | 73 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Tak |
| Waga | 11,63 kg |







