Opis
Charakterystyka Nexen Nblue HD Plus 205/60 R15 91 H
Nexen N’Blue HD Plus to model klasy średniej o parametrach przekraczającej osiągi tego segmentu. Asymetryczny wzór bieżnika jest dostosowany do jazdy po mokrych oraz suchych drogach. Cztery szerokie rowki obwodowe w środkowej strefie odpowiadają za usuwanie wody z powierzchni opony. System dodatkowych rowków i nacięć minimalizuje ryzyko wpadnięcia w poślizg na mokrej drodze. Stabilność podczas jazdy w zakrętach czy w trakcie wykonywania manewrów zapewnia wzmocniona obręcz barkowa. Dzięki niej Nexen N’Blue HD Plus może przemieszczać się z większą prędkością, bez strat dla poczucia bezpieczeństwa. Większą stabilność oferują też trzy szerokie, autonomiczne żebra, które dodatkowo wyciszają szum i redukują drgania w czasie podróży.
Zalety opon Nexen Nblue HD Plus
- Poprzeczne nacięcia dla zminimalizowania ryzyka aquaplaningu
- Sportowe zacięcie dzięki sztywnej obręczy barkowej stabilizującej jazdę w zakrętach
- Doskonała redukcja drgań i hałasu
Zastosowanie opon Nexen Nblue HD Plus
Opona przeznaczona do samochodów klasy średniej i kompaktowych.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Letnie |
| Producent | Nexen |
| Model bieżnika | Nblue HD Plus |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 205/60 R15 |
| Kod producenta | 8807622387203 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 6 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 91 (do 615 kg) |
| Indeks prędkości | H (do 210 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Średnia |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa A |
| Hałas zewnętrzny | 69 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Nie |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Waga | 7,76 kg |







