Opis
Charakterystyka Nexen Nblue 4 Season 205/50 R17 93 W
Opony Nexen N’blue 4 Season są dostosowane do odmiennych warunków, z jakimi muszą mierzyć się modele wielosezonowe. Okrągłe rowki odprowadzają wodę oraz błoto pośniegowe, co poprawia przyczepność i wydajność tego modelu na mokrych i śliskich nawierzchniach. Lamele są rozłożone zgodnie z technologią Multi-Season Sipe: te ulokowane w środkowym obszarze dostosowane są do pracy zimą, natomiast w barkowym fragmencie znajdują się lamele przeznaczone do spełniania swojej funkcji w różnych sezonach.
Ogumienie Nexen N’blue 4 Season produkowane jest z mieszanki gumowej wzbogaconej o żywicę, krzemionkę i granulat SBR. Żywica zachowuje swoje „lepkie” parametry nawet podczas ujemnych temperatur. Dlatego ten model „klei” się do nawierzchni zarówno latem, jak i zimą. Krzemionka zapewnia właściwą elastyczność opony zarówno w dodatnich, jak i ujemnych temperaturach. Wymienione właściwości wspomaga granulat SBR.
Zalety opon Nexen Nblue 4 Season
- Technologia Multi-Season Sipe – dopracowane ułożenie lameli, dobrane do użytku w zmiennych warunkach
- Mieszanka gumowa wzbogacona o żywicę, krzemionkę i granulat SBR dla poprawy przyczepności oraz wytrzymałości
- Okrągłe rowki do usuwania wody oraz błota pośniegowego
Zastosowanie opon Nexen Nblue 4 Season
Opona przeznaczona do samochodów osobowych.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Całoroczne |
| Producent | Nexen |
| Model bieżnika | Nblue 4 Season |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 205/50 R17 |
| Kod producenta | 8807622102165 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 6 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 93 (do 650 kg) |
| Indeks prędkości | W (do 270 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Średnia |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa C |
| Hałas zewnętrzny | 71 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Tak |
| Góra ze śnieżynką (3PMSF) | Tak |
| Błoto i śnieg (M+S) | Tak |
| Waga | 8,62 kg |







