Opis
Charakterystyka Nexen N’blue 4 Season 2 245/50 R20 105 V
Nexen N’blue 4 Season 2 to całoroczny model zapewniający bezpieczeństwo oraz długi okres użytkowania z zachowaniem maksymalnych parametrów. Wysoka odporność na ścieranie może przełożyć się na przebieg większy o nawet 30% w stosunku do tradycyjnych opon. Mieszanka wykorzystana przy produkcji modelu Nexen N’blue 4 Season 2 została zaprojektowana do użytku w warunkach europejskich. Dzięki temu oferuje lepszą elastyczność w niskich temperaturach oraz wyższą sztywność w ciepłe dni w stosunku do mieszanki wcześniejszej generacji. Zachowanie wysokich parametrów pomimo zużycia to zasługa bieżnika, który odkrywa zygzakowate klocki w miarę ścierania jego powierzchni. Wysoka przyczepność w śnieżnych oraz deszczowych warunkach jest zasługą skośnego i pofalowanego układu nacięć. Cienkie wręby na powierzchni klocków przekładają się na poprawę osiągów na śliskich nawierzchniach. Przyczepność na śniegu zwiększają również postrzępione krawędzie klocków w bocznych strefach bieżnika.
Zalety opon Nexen N’blue 4 Season 2
- Zygzakowate klocki bieżnika odsłaniające się w trakcie ścierania opony, dla utrzymania maksymalnych parametrów przez długi okres użytkowania
- Postrzępione krawędzie bloków barkowych dla wyższej przyczepności na śniegu
- Mieszanka z żywicą zwiększającą strefę styku z podłożem dla poprawy skuteczności hamowania
Zastosowanie opon Nexen N’blue 4 Season 2
Opony całoroczne przeznaczone do samochodów osobowych.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Całoroczne |
| Producent | Nexen |
| Model bieżnika | N’blue 4 Season 2 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 245/50 R20 |
| Kod producenta | 8807622230738 |
| Gwarancja | 6 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 105 (do 925 kg) |
| Indeks prędkości | V (do 240 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Średnia |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa B |
| Hałas zewnętrzny | 72 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Góra ze śnieżynką (3PMSF) | Tak |
| Błoto i śnieg (M+S) | Tak |
| Dodatkowe oznaczenia | EV – opony do samochodów hybrydowych i elektrycznych |
| Waga | 12,637 kg |







