Opis
Charakterystyka Vredestein Quatrac Pro EV 225/50 R17 98 W
Vredestein Quatrac Pro EV to całoroczny model klasy premium, który został zaprojektowany specjalnie do aut elektrycznych. Zastosowano w nim klocki bieżnika o zwiększonej sztywności oraz dłuższe krawędzie lameli niż w modelu do aut spalinowych. Dzięki temu ogumienie lepiej radzi sobie z dużą masą elektryków, co skutkuje poprawą precyzji prowadzenia o 6%. Sztywniejsze klocki bieżnika oraz łączące je mostki zwiększyły również skuteczność hamowania na suchej drodze o 4%. Odpowiednia proporcja długości zewnętrznej i wewnętrznej krawędzi bieżnika korzystnie wpływa na przyczepność w zakrętach na mokrej i suchej nawierzchni. W składzie mieszanki gumowej umieszczono polimery czwartej generacji oraz aktywną krzemionkę. Efektem tego jest wzrost parametrów na mokrej i ośnieżonej drodze oraz redukcja oporów toczenia. Opory toczenia spadły również dzięki lżejszej budowie opony. Wyższa efektywność energetyczna przekłada się na nawet o 15% większy zasięg elektryka niż na wielosezonowych oponach do aut spalinowych. Aby jazda elektrykiem na oponach Vredestein Quatrac Pro EV była maksymalnie komfortowa, zwiększono strefę amortyzacji, która w zestawieniu z lżejszą ścianą boczną poprawiła wygodę jazdy o 5%. Liczbę nacięć bieżnika zoptymalizowano z użyciem sztucznej inteligencji, co pozwoliło obniżyć hałas toczenia o 1 dB.
Zalety opon Vredestein Quatrac Pro EV
- O 6% stabilniejsze prowadzenie dzięki wyższej sztywności bieżnika i odpowiednio długim krawędziom lameli
- Lekka konstrukcja przekładająca się na zasięg zwiększony o nawet 15% niż w standardowym modelu całorocznym
- Zwiększona zawartość krzemionki dla poprawy wydajności na mokrych i śliskich nawierzchniach
Zastosowanie opon Vredestein Quatrac Pro EV
Opony całoroczne przeznaczone do użytku w samochodach elektrycznych i hybrydowych.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Całoroczne |
| Producent | Vredestein |
| Model bieżnika | Quatrac Pro EV |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 225/50 R17 |
| Kod producenta | 8714692809712 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 3 lata (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 98 (do 750 kg) |
| Indeks prędkości | W (do 270 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa B |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa B |
| Hałas zewnętrzny | 70 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Tak |
| Góra ze śnieżynką (3PMSF) | Tak |
| Błoto i śnieg (M+S) | Tak |
| Dodatkowe oznaczenia | EV – opony do samochodów hybrydowych i elektrycznych |
| Waga | 9,658 kg |







