Opis
Charakterystyka Pirelli Winter Sottozero 3 225/50 R18 99 H
Ten model zbudowano we współpracy z producentami samochodów klasy premium. Oznacza to, że jest nastawiony na bezkompromisowe osiągi oraz wysokie parametry bezpieczeństwa, bez względu na trudne warunki zimowe. Wzór kierunkowego bieżnika Pirelli Winter Sottozero 3 przypomina podwójny grot strzały. Ułożenie to procentuje utrzymaniem prawidłowej przyczepności na śniegu. Dwa szerokie rowki obwodowe efektywnie odprowadzają wodę, gwarantując przyczepność na mokrym asfalcie. Lamele umieszczone w centralnej części wspomagają zachowanie na śniegu, natomiast lamele 3D na obręczach barkowych zapewniają pewne prowadzenie i skuteczne hamowanie na suchej nawierzchni. Przyczepność w niskich temperaturach poprawia funkcjonalna mieszanka gumowa.
Zalety opon Pirelli Winter Sottozero 3
- Zygzakowate brzegi rowków obwodowych dla lepszej przyczepności na śniegu
- Rewelacyjne prowadzenie na śliskiej drodze dzięki ułożeniu rowków w kształt podwójnego grotu strzały
- Mieszanka gumowa dostosowana do pracy w niskiej temperaturze
Zastosowanie opon Pirelli Winter Sottozero 3
Opona przeznaczona do samochodów osobowych.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Zimowe |
| Producent | Pirelli |
| Model bieżnika | Winter Sottozero 3 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 225/50 R18 |
| Kod producenta | 2393600 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 7 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 99 (do 775 kg) |
| Indeks prędkości | H (do 210 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa B |
| Hałas zewnętrzny | 72 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Tak |
| Homologacja | Audi (AO) |
| Waga | 10,697 kg |







