Opis
Charakterystyka Pirelli Scorpion Ice & Snow 275/40 R20 106 V
Pirelli Scorpion ICE&SNOW należy do opon klasy premium, przeznaczona do pracy w sezonie zimowym.
Opona posiada bieżnik asymetryczny – zewnętrza część bieżnika odpowiada za stabilność podczas jazdy na wprost i w zakręcie, a część wewnętrzna za wydajne odprowadzanie wody spod opony.
Pirelli Scorpion Ice and Snow to opona, której konstrukcja jest przeznaczona do samochodów z napędem na 4 koła. Dzięki zastosowaniu asymetrycznego bieżnika opona dobrze sprawdza się na suchym i mokrym podłożu. Scorpion Iceand Snow bardzo dobrze odprowadza wodę, co minimalizuje aquaplaning. Opona zachowuje przyczepność i stabilność na śniegu, zapewniając kontrolę nad samochodem nawet w ekstremalnych warunkach terenowych. Scorpion Ice będzie doskonałym rozwiązaniem dla kierowców którzy oczekują od opony maksymalnych osiągów.
Zalety opon Pirelli Scorpion Ice & Snow
- Bardzo dobra przyczepność.
- Zmniejszona emisja hałasu.
- Zmniejszone ryzyko aquaplaningu.
Zastosowanie opon Pirelli Scorpion Ice & Snow
Scorpion ICE&SNOWto opona zimowa przeznaczona do samochodów 4×4/SUV.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | runflat |
| Sezon | Zimowe |
| Producent | Pirelli |
| Model bieżnika | Scorpion Ice & Snow |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 275/40 R20 |
| Kod producenta | 2050000 |
| Data produkcji | 2022 |
| Gwarancja | 7 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 106 (do 950 kg) |
| Indeks prędkości | V (do 240 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa D |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa C |
| Hałas zewnętrzny | 73 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Tak |
| Homologacja | BMW (*) |
| Dodatkowe oznaczenia | Run on flat |
| Waga | 17,56 kg |







