Opis
Charakterystyka Michelin Pilot Sport 4 S 245/30 R21 91 Y
Model Michelin Pilot Sport 4 S powstał z myślą o sportowych parametrach z maksymalną przyczepnością. Konstrukcja bieżnika stale dopasowuje się do podłoża, dzięki czemu podczas jazdy zawsze utrzymuje pełną powierzchnię styku z drogą. Nad stabilnością i precyzją prowadzenia czuwa aramidowo-nylonowe opasanie, które charakteryzuje się również niesamowitą odpornością na uszkodzenia. Asymetryczny bieżnik Michelin Pilot Sport 4 S jest zbudowany z dwóch różnych mieszanek gumowych Bi-Compound. Zewnętrzna strona wzbogacona jest o hybrydowy elastomer, który zapewnia przyczepność na suchej drodze. Natomiast guma umieszczona od wewnątrz posiada w swoim składzie dodatkową krzemionkę wspierającą hamowanie na mokrej nawierzchni.
Zalety opon Michelin Pilot Sport 4 S
- Opasanie z odpornymi na uszkodzenia włóknami aramidowymi, stosowanymi również przy produkcji kamizelek kuloodpornych
- Zróżnicowany skład mieszanki gumowej Bi-Compound, dopasowany do strefy opony
- Atrakcyjny design dopasowany do wyglądu luksusowych oraz sportowych samochodów
Zastosowanie opon Michelin Pilot Sport 4 S
Opona przeznaczona do samochodów sportowych i osobowych o wysokich osiągach oraz pojazdów o podwyższonych parametrach mocy.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Letnie |
| Producent | Michelin |
| Model bieżnika | Pilot Sport 4 S |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 245/30 R21 |
| Kod producenta | 647390 |
| Data produkcji | 2024 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 91 (do 615 kg) |
| Indeks prędkości | Y (do 300 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa D |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa A |
| Hałas zewnętrzny | 71 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Tak |
| Dodatkowe oznaczenia | EV – opony do samochodów hybrydowych i elektrycznych |
| Waga | 10,841 kg |







