Opis
Charakterystyka Dębica Presto HP 2 205/55 R16 91 V
To model dopracowany pod względem osiągów na mokrej nawierzchni. Jego asymetryczny bieżnik charakteryzuje się zwiększoną liczbą rowków i szczelin – w stosunku do wcześniejszego modelu – co zapewnia skuteczniejsze odprowadzanie wody, szybsze osuszanie, a przede wszystkim efektywniejsze hamowanie na mokrym asfalcie. W pogodne dni charakterystyczny kształt rowków kontroluje przepływ powietrza pomiędzy klockami bieżnika. Dzięki temu Dębica Presto HP 2 zapewnia komfortową i cichą jazdę bez nadmiernego szumu. Zoptymalizowany rozkład ciśnienia w ogumieniu przekłada się na większą trwałość oraz na zmniejszone opory toczenia. W rezultacie model ten może obniżyć koszty związane z użytkowaniem opony oraz zużyciem paliwa.
Zalety opon Dębica Presto HP 2
- Szerokie rowki obwodowe i sztywne żebro centralne dla lepszej precyzji prowadzenia
- Krótkie drogi hamowania dzięki krzemionce w mieszance gumowej
- Dodatkowe nacięcia na blokach i obręczy barkowej stabilizujące tor jazdy oraz poprawiające kontrolę nad pojazdem
Zastosowanie opon Dębica Presto HP 2
Opona przeznaczona do samochodów osobowych.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Letnie |
| Producent | Dębica |
| Model bieżnika | Presto HP 2 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 205/55 R16 |
| Kod producenta | 542396 |
| Data produkcji | 2024 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 91 (do 615 kg) |
| Indeks prędkości | V (do 240 km/h) |
| Opór toczenia | Klasa D |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa B |
| Hałas zewnętrzny | 70 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Nie |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Waga | 8,13 kg |







