Opis
Charakterystyka Dębica Frigo SUV 2 255/55 R18 109 H
Opona wyróżnia się bardzo dobrą przyczepnością na śniegu. To skutek wielokątowego układu bieżnika. Rowki i lamele ułożone pod różnym nachyleniem „wgryzają się” w śnieg podczas każdego manewru. Dzięki kierunkowemu układowi bieżnika woda jest skutecznie odprowadzana, a ogumienie lepiej przeciwdziała aquaplaningowi. Dobre hamowanie na zamarzniętej drodze to zasługa powiększonego obszaru kontaktu z nawierzchnią. Ma to szczególne znaczenie właśnie dla pojazdów w nadwoziu SUV, które charakteryzują się większą masą i mocniejszym silnikiem. Opona świetnie zachowuje się też w ujemnych temperaturach na suchej drodze. System wzajemnego blokowania się lameli 3D zachowuje odpowiednią sztywność klocków bieżnika.
Zalety opon Dębica Frigo SUV 2
- Wielokątowy układ bieżnika dla prawidłowej trakcji na śniegu
- Skuteczne hamowanie na oblodzonej drodze, dzięki powiększonej powierzchni styku
- Konstrukcja opony obniżająca opory toczenia i utratę energii
Zastosowanie opon Dębica Frigo SUV 2
Opona przeznaczona do pojazdów typu SUV.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Zimowe |
| Producent | Dębica |
| Model bieżnika | Frigo SUV 2 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 255/55 R18 |
| Kod producenta | 546564 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 109 (do 1030 kg) |
| Indeks prędkości | H (do 210 km/h) |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa C |
| Hałas zewnętrzny | 73 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Waga | 15,2 kg |







