Opis
Charakterystyka Continental UltraContact 225/45 R17 91 Y
Continental UltraContact to model klasy premium opracowany dla osiągania jak największych przebiegów. Niezwykle wytrzymała mieszanka YellowChilli sprawia, że bieżnik cechuje się ponadprzeciętną odpornością na ścieranie. Konstrukcja wewnętrzna wykorzystuje technologię UltraSheild, dzięki której znacząco wzrasta wytrzymałość opony. W efekcie nawet jazda po mocno zniszczonej nawierzchni nie powoduje znaczącego ryzyka uszkodzenia ogumienia. W celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa na mokrej nawierzchni zastosowano w oponie odpowiednio wyprofilowane lamele, które skutecznie usuwają wodę poza obszar kontaktu z nawierzchnią. W rowkach bieżnika znajdują się również tłumiki hałasu Noise Braker, dzięki którym znacząco podnosi się komfort podróżowania.
Zalety opon Continental UltraContact
- Mieszanka YellowChilli, która oferuje ponadprzeciętnie wysoką odporność na ścieranie
- Technologia UltraSheild, która znacząco podnosi odporność na uszkodzenia
- Tłumiki hałasu Noise Braker, dzięki którym jazda staje się niezwykle cicha i komfortowa
Zastosowanie opon Continental UltraContact
Model przeznaczony do użytku w sezonie letnim, przeznaczony do samochodów osobowych.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Letnie |
| Producent | Continental |
| Model bieżnika | UltraContact |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 225/45 R17 |
| Kod producenta | 03123850000 |
| Gwarancja | 7 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 91 (do 615 kg) |
| Indeks prędkości | Y (do 300 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa A |
| Hałas zewnętrzny | 69 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Nie |
| Rant ochronny (FR) | Tak |
| Dodatkowe oznaczenia | EV – opony do samochodów hybrydowych i elektrycznych |
| Waga | 8,857 kg |







