Opis
Charakterystyka Michelin Pilot Sport 4 S 315/30 R19 104 Y
Model Michelin Pilot Sport 4 S zaprojektowano z myślą o sportowych parametrach z maksymalną przyczepnością. Konstrukcja bieżnika stale dostosowuje się do nawierzchni, dzięki czemu podczas jazdy zawsze utrzymuje pełną powierzchnię styku z drogą. Nad stabilnością i precyzyjnym prowadzeniem czuwa aramidowo-nylonowe opasanie, które charakteryzuje się również niesamowitą odpornością na uszkodzenia. Asymetryczny bieżnik Michelin Pilot Sport 4 S jest zbudowany z dwóch różnych mieszanek gumowych Bi-Compound. Zewnętrzna strefa wzbogacona jest o hybrydowy elastomer, który zapewnia przyczepność na suchej drodze. Natomiast guma wykorzystana od wewnątrz posiada w swoim składzie dodatkową krzemionkę wspierającą hamowanie na mokrej nawierzchni.
Zalety opon Michelin Pilot Sport 4 S
- Opasanie z odpornymi na uszkodzenia włóknami aramidowymi, stosowanymi również przy produkcji kamizelek kuloodpornych
- Zróżnicowany skład mieszanki gumowej Bi-Compound, uzależniony od strefy opony
- Atrakcyjny design dopasowany do wyglądu luksusowych oraz sportowych samochodów
Zastosowanie opon Michelin Pilot Sport 4 S
Opona przeznaczona do samochodów sportowych i osobowych o wysokich osiągach oraz pojazdów o podwyższonych parametrach mocy.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Letnie |
| Producent | Michelin |
| Model bieżnika | Pilot Sport 4 S |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 315/30 R19 |
| Kod producenta | 130722 |
| Data produkcji | 2023 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 104 (do 900 kg) |
| Indeks prędkości | Y (do 300 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa A |
| Hałas zewnętrzny | 73 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Tak |
| Dodatkowe oznaczenia | EV – opony do samochodów hybrydowych i elektrycznych |
| Waga | 13,519 kg |







