Opis
Charakterystyka Michelin Pilot Sport 3 255/35 R19 96 Y
Sportowe parametry godne mistrzów wyścigów to główny atut tego modelu. W końcu opona powstała dzięki doświadczeniom zdobytym podczas piętnastu zwycięstw z rzędu w wyścigach Le Mans. Asymetryczny bieżnik wykorzystuje Anti Surf System, który odpowiada za pokonywanie kałuż, bez utraty prawidłowego kierunku jazdy oraz ryzyka wystąpienia aquaplaningu. Rewolucyjna mieszanka Green Power Compound zapewnia nie tylko doskonałą przyczepność, ale także wysoką odporność na zużycie. Pilot Sport 3 jest również pierwszą oponą sportową Michelin z logotypem GREEN X. Symbol ten jest gwarancją wysokiego poziomu energooszczędności.
Zalety opon Michelin Pilot Sport 3
- Zwiększona przyczepność w zakrętach na mokrej nawierzchni w porównaniu do modeli poprzedniej generacji
- Skrócona o 3 m droga hamowania na mokrej nawierzchni w stosunku do opon wcześniejszej generacji
- Pierwsza sportowa opona Michelin z logotypem GREEN X, poświadczającym jej ekologiczne właściwości
Zastosowanie opon Michelin Pilot Sport 3
Opona przeznaczona do sportowych samochodów osobowych o dużej mocy.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Letnie |
| Producent | Michelin |
| Model bieżnika | Pilot Sport 3 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 255/35 R19 |
| Kod producenta | 111997 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 96 (do 710 kg) |
| Indeks prędkości | Y (do 300 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa D |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa A |
| Hałas zewnętrzny | 71 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Homologacja | Audi (AO) |
| Dodatkowe oznaczenia | EV – opony do samochodów hybrydowych i elektrycznych |
| Waga | 12,1 kg |
| Informacje dodatkowe | AUDI |







