Opis
Charakterystyka Michelin Pilot Alpin 5 275/35 R20 102 W
To opona klasy premium dla wymagających kierowców samochodów o dużej mocy. Model zapewnia doskonałą przyczepność na każdej nawierzchni: suchej, mokrej, ośnieżonej i oblodzonej. Mieszanka, z której jest produkowana, dopasowuje swoją elastyczność do panującej temperatury. Jednocześnie wzór lameli i rowków przyśpiesza jej osuszanie. Rozwiązania te skutkują krótszą drogą hamowania w każdych warunkach. Jednocześnie model Michelin Pilot Alpin 5 oferuje design, który doskonale komponuje się z charakterem sportowych pojazdów.
Zalety opon Michelin Pilot Alpin 5
- Elastyczność dostosowująca się do temperatury
- Największy przebieg w porównaniu z oponami konkurentów
- Niskie opory toczenia dla mniejszego zużycia paliwa
Zastosowanie opon Michelin Pilot Alpin 5
Opona przeznaczona do samochodów sportowych oraz o wysokich osiągach
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Zimowe |
| Producent | Michelin |
| Model bieżnika | Pilot Alpin 5 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 275/35 R20 |
| Kod producenta | 239126 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 102 (do 850 kg) |
| Indeks prędkości | W (do 270 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa B |
| Hałas zewnętrzny | 71 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Tak |
| Dodatkowe oznaczenia | EV – opony do samochodów hybrydowych i elektrycznych |
| Waga | 12,307 kg |







