Opis
Charakterystyka Michelin e.Primacy 275/35 R20 102 Y
To pierwszy ekologiczny model Michelin, którego projektanci wzięli pod uwagę wpływ opony na środowisko przez cały okres użytkowania. Zaawansowana mieszanka gumowa Energy Passive czuwa nad ograniczeniem rozpraszania się energii. W efekcie opona w trakcie swojego życia emituje aż do 174 kg mniej gazów cieplarnianych niż inne modele tej klasy. Michelin e.Primacy doskonale sprawdza się również w samochodach elektrycznych. Technologie obniżające zużycie energii pozwalają jej pokonać aż do 7% dłuższy dystans niż na tradycyjnych modelach. Jednocześnie ogumienie oferuje wysokie parametry bezpieczeństwa. Innowacyjny rowek w kształcie litery U doskonale odprowadza wodę i gwarantuje przyczepność i skuteczne hamowanie na mokrej nawierzchni.
Zalety opon Michelin e.Primacy
- Rozwiązania czuwające nad zminimalizowaniem rozpraszania energii
- Technologia MaxTouch Construction dla równomiernego rozkładu sił i dłuższego okresu użytkowania
- Najniższe zużycie paliwa i najniższy poziom emisji dwutlenku węgla w tej klasie opon
Zastosowanie opon Michelin e.Primacy
Opona przeznaczona do samochodów osobowych.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Letnie |
| Producent | Michelin |
| Model bieżnika | e.Primacy |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 275/35 R20 |
| Kod producenta | 812105 |
| Data produkcji | 2024 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 102 (do 850 kg) |
| Indeks prędkości | Y (do 300 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa A |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa B |
| Hałas zewnętrzny | 72 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Tak |
| Homologacja | BMW (*), Mercedes (MO) |
| Dodatkowe oznaczenia | EV – opony do samochodów hybrydowych i elektrycznych |
| Waga | 13 kg |
| Informacje dodatkowe | BMW / MERCEDES |







