Opis
Charakterystyka Michelin CrossClimate 3 235/45 R20 100 V
Michelin CrossClimate 3 to wielosezonowy model oferujący jeszcze wyższe możliwości całoroczne. Wzór bieżnika Michelin V-Shape otrzymał kanały poprzeczne rozszerzające się od obszaru środkowego do stref bocznych. Dzięki temu oferuje o 4% lepszą skuteczność odprowadzania wody niż model wcześniejszej generacji i utrzymuje wysokie bezpieczeństwo na mokrej drodze przez cały okres użytkowania. Stopniowany rowek centralny zwiększa natomiast parametry na śniegu. Technologia MaxTouch zapewnia równomierny rozkład sił nacisku na nawierzchnię drogi. Dzięki temu opony oferują bezkompromisowe bezpieczeństwo w trakcie przyspieszania, hamowania i pokonywania zakrętów, z jednoczesnym zwiększeniem żywotności o nawet 15% w porównaniu z wcześniejszym modelem. Do produkcji opon Michelin CrossClimate 3 stosowana jest adaptacyjna mieszanka, która na bieżąco dopasowuje się do warunków drogowych. Dzięki niej model może utrzymywać wysoki poziom parametrów w odmiennych warunkach pogodowych.
Zalety opon Michelin CrossClimate 3
- Bieżnik Michelin V-Shape dla maksymalnej efektywności odprowadzania wody przez cały okres użytkowania
- Technologia MaxTouch dla wysokiego bezpieczeństwa podczas jazdy z jednoczesnym wydłużeniem przebiegów
- Technologia Piano Acoustic Tuning dla redukcji hałasu toczenia
Zastosowanie opon Michelin CrossClimate 3
Opony całoroczne klasy premium przeznaczone do użytku w autach osobowych.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Całoroczne |
| Producent | Michelin |
| Model bieżnika | CrossClimate 3 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 235/45 R20 |
| Kod producenta | 834328 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 100 (do 800 kg) |
| Indeks prędkości | V (do 240 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa B |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa B |
| Hałas zewnętrzny | 72 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Tak |
| Góra ze śnieżynką (3PMSF) | Tak |
| Błoto i śnieg (M+S) | Tak |
| Dodatkowe oznaczenia | EV – opony do samochodów hybrydowych i elektrycznych |
| Waga | 11,653 kg |







