Opis
Charakterystyka Michelin CrossClimate+ 185/65 R14 90 H
Model Michelin CrossClimate+ to absolutna czołówka wśród opon całorocznych w Europie. Wyróżnia się doskonałymi osiągami na suchej i mokrej nawierzchni, pewnie utrzymuje prawidłową trakcję na śniegu, a do tego jest niesamowicie wytrzymały. Za utrzymanie przyczepności na suchej drodze odpowiadają sztywne klocki bieżnika ze sfazowanymi krawędziami. Na mokrej nawierzchni świetnie sprawdza się elastyczna mieszanka gumowa, która idealnie przylega do asfaltu, niezależnie od panującej temperatury. Samoblokujące się lamele 3D oraz układ bieżnika w kształcie litery V przekładają się na natychmiastowe hamowanie. Sztywny bieżnik pozwala wydłużyć przebieg o nawet 28% w porównaniu do średniego wyniku konkurencyjnych modeli klasy premium. W praktyce oznacza to, że jazda na jednym komplecie opon może być dłuższa aż o jeden rok.
Zalety opon Michelin CrossClimate+
- Model dopuszczony do użytku w zimowych warunkach
- Trwałość wydłużona o nawet jeden rok w stosunku do konkurencyjnych opon marek premium
- Doskonałe parametry na mokrej drodze, bez względu na temperaturę
Zastosowanie opon Michelin CrossClimate+
Opona przeznaczona do samochodów osobowych.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Całoroczne |
| Producent | Michelin |
| Model bieżnika | CrossClimate+ |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 185/65 R14 |
| Kod producenta | 592463 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 90 (do 600 kg) |
| Indeks prędkości | H (do 210 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa C |
| Hałas zewnętrzny | 68 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Góra ze śnieżynką (3PMSF) | Tak |
| Błoto i śnieg (M+S) | Tak |
| Dodatkowe oznaczenia | EV – opony do samochodów hybrydowych i elektrycznych |
| Waga | 7,513 kg |







