Opis
Charakterystyka Michelin Alpin 7 215/60 R16 99 T
Michelin Alpin 7 to zimowe opony klasy premium, które wykorzystują udoskonalony bieżnik zapewniający jeszcze lepsze osiągi od poprzedniego modelu z tej serii. Zwiększona liczba lameli przyczynia się do poprawy kontroli podczas jazdy na zaśnieżonej drodze oraz usprawnia odprowadzanie wody. Więcej rowków oraz zoptymalizowany skład mieszanki gumowej umożliwiły poprawę skuteczności hamowania na śniegu o 6%. Optymalizacja efektywności energetycznej pozwoliła natomiast zmniejszyć opory toczenia opony o 9%. Ponadto wielowarstwowy bieżnik Michelin Alpin 7 wykorzystuje innowacyjne rowki, które otwierają się i rozszerzają w miarę zużycia. Dzięki temu ogumienie może zachowywać niezmienne parametry w zakresie hamowania i przyczepności na śniegu, zapewniając tym samym bezpieczną jazdę w przez wiele sezonów.
Zalety opon Michelin Alpin 7
- Zwiększona liczba lameli poprawiających kontrolę w warunkach zimowych
- Hamowanie na śniegu skuteczniejsze o 6% w porównaniu do poprzedniego modelu z tej serii
- Rowki rozszerzające się w trakcie zużycia dla utrzymania wysokich parametrów przez wiele sezonów
Zastosowanie opon Michelin Alpin 7
Opony zimowe przeznaczone do samochodów osobowych.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Zimowe |
| Producent | Michelin |
| Model bieżnika | Alpin 7 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 215/60 R16 |
| Kod producenta | 030612 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 99 (do 775 kg) |
| Indeks prędkości | T (do 190 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa B |
| Hałas zewnętrzny | 71 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Dodatkowe oznaczenia | EV – opony do samochodów hybrydowych i elektrycznych |
| Waga | 9,35 kg |







