Opis
Charakterystyka Michelin Alpin 7 215/55 R18 99 V
Michelin Alpin 7 to zimowe opony klasy premium, które wykorzystują udoskonalony bieżnik zapewniający jeszcze wyższe osiągi od wcześniejszego modelu z tej serii. Zwiększona liczba lameli przyczynia się do wzrostu kontroli podczas jazdy na zaśnieżonej drodze oraz usprawnia odprowadzanie wody. Więcej rowków oraz zoptymalizowany skład mieszanki gumowej umożliwiły poprawę efektywności hamowania na śniegu o 6%. Optymalizacja efektywności energetycznej pozwoliła natomiast obniżyć opory toczenia opony o 9%. Ponadto wielowarstwowy bieżnik Michelin Alpin 7 wykorzystuje innowacyjne rowki, które otwierają się i rozszerzają w miarę zużycia. Dzięki temu ogumienie może zachowywać niezmienne parametry w zakresie hamowania i przyczepności na śniegu, umożliwiając tym samym bezpieczną jazdę w przez wiele sezonów.
Zalety opon Michelin Alpin 7
- Zwiększona liczba lameli zapewniająca lepszą kontrolę w warunkach zimowych
- Hamowanie na śniegu skuteczniejsze o 6% w porównaniu do poprzedniego modelu z tej serii
- Rowki rozszerzające się w trakcie zużycia dla utrzymania wysokich parametrów przez wiele sezonów
Zastosowanie opon Michelin Alpin 7
Opony zimowe przeznaczone do samochodów osobowych.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Zimowe |
| Producent | Michelin |
| Model bieżnika | Alpin 7 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 215/55 R18 |
| Kod producenta | 870665 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 99 (do 775 kg) |
| Indeks prędkości | V (do 240 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa B |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa B |
| Hałas zewnętrzny | 71 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Dodatkowe oznaczenia | EV – opony do samochodów hybrydowych i elektrycznych |
| Waga | 9,855 kg |







