Opis
Charakterystyka Michelin Agilis CrossClimate 215/65 R16 109 T
Ten całoroczny model złożony jest z masywnych, odpornych na odkształcenia klocków, ułożonych w kształt litery V. Szerokie rowki błyskawicznie usuwają nadmiar śniegu i wody, co przekłada się na pewne przyspieszenie oraz efektywne hamowanie na śliskich nawierzchniach. Lamele 3D, których głębokość równa jest całej wysokości klocków bieżnika, poprawiają skuteczność hamowania na suchej nawierzchni. Na zaśnieżonej drodze zapewniają natomiast efekt pazura – wbijają się w luźną nawierzchnię, stabilizując jazdę. Michelin Agilis CrossClimate produkowana jest z mieszanki gumowej, która dopasowuje się do zmiennych temperatur. Nawet w czasie mrozów zachowuje ona odpowiedni poziom elastyczności, co przekłada się na przyczepność i bezpieczeństwo.
Zalety opon Michelin Agilis CrossClimate
- Wytrzymała mieszanka gumowa przystosowana do pracy w szerokim zakresie temperatur
- Lamele 3D wspomagające jazdę zarówno na śniegu, jak i na suchym asfalcie
- Krótkie drogi hamowania na śliskich nawierzchniach
Zastosowanie opon Michelin Agilis CrossClimate
Opona przeznaczona do samochodów dostawczych.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | dostawczy |
| Sezon | Całoroczne |
| Producent | Michelin |
| Model bieżnika | Agilis CrossClimate |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 215/65 R16 |
| Kod producenta | 003490 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 109 (do 1030 kg) |
| Indeks prędkości | T (do 190 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa A |
| Hałas zewnętrzny | 73 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Nie |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Góra ze śnieżynką (3PMSF) | Tak |
| Błoto i śnieg (M+S) | Tak |
| Dodatkowe oznaczenia | CEV – opony do samochodów hybrydowych i elektrycznych |
| Waga | 12,9 kg |







