Opis
Charakterystyka Michelin Agilis CrossClimate 195/70 R15 104 T
Ten wielosezonowy model składa się z masywnych, odpornych na odkształcenia bloków, ułożonych w kształt litery V. Szerokie rowki błyskawicznie usuwają nadmiar śniegu i wody, co przekłada się na pewne przyspieszenie oraz stabilne hamowanie na śliskich nawierzchniach. Lamele 3D, których głębokość równa jest całej wysokości klocków bieżnika, poprawiają skuteczność hamowania na suchej nawierzchni. Na zaśnieżonej drodze zapewniają natomiast efekt pazura – wczepiają się w luźną nawierzchnię, stabilizując prowadzenie. Michelin Agilis CrossClimate produkowana jest z mieszanki gumowej, która dostosowuje się do zmiennych temperatur. Nawet w czasie mrozów zachowuje ona odpowiedni poziom elastyczności, co przekłada się na przyczepność i bezpieczeństwo.
Zalety opon Michelin Agilis CrossClimate
- Wytrzymała mieszanka gumowa przystosowana do pracy w szerokim zakresie temperatur
- Lamele 3D wspierające jazdę zarówno na śniegu, jak i na suchym asfalcie
- Krótkie drogi hamowania na śliskich nawierzchniach
Zastosowanie opon Michelin Agilis CrossClimate
Opona przeznaczona do samochodów dostawczych.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | dostawczy |
| Sezon | Całoroczne |
| Producent | Michelin |
| Model bieżnika | Agilis CrossClimate |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 195/70 R15 |
| Kod producenta | 485409 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 104 (do 900 kg) |
| Indeks prędkości | T (do 190 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa A |
| Hałas zewnętrzny | 73 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Nie |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Góra ze śnieżynką (3PMSF) | Tak |
| Błoto i śnieg (M+S) | Tak |
| Dodatkowe oznaczenia | CEV – opony do samochodów hybrydowych i elektrycznych |
| Waga | 11,023 kg |







