Opis
Charakterystyka Laufenn Z FIT EQ 225/40 R18 92 Y
Opona Laufenn Z Fit EQ to godna uwagi propozycja dla właścicieli mocnych samochodów o sportowej charakterystyce prowadzenia, którzy preferują szybką jazdę, ale oczekują również przystępnej ceny ogumienia. Opona zapewnia duży obszar styku z podłożem, co skutkuje wysoką przyczepnością i krótką drogą hamowania na suchej nawierzchni. Wzmocniona konstrukcja – sztywne żebra, mocne opasanie, twardy wypełniacz stopki czy utwardzony profil osnowy zapewniają stabilność opony nawet podczas jazdy z wysoką prędkością. Odporność na zużycie pomimo obciążeń osiągnięto również dzięki mieszance gumowej bogatej w krzemionkę o wysokim poziomie dyspersji. Zapewnia ona równomierne ścieranie bieżnika, mające wpływ na zachowanie na długo fabrycznych parametrów opony. Laufenn Z Fit EQ oferuje również wysoką przyczepność na mokrej nawierzchni, którą zawdzięcza m.in. pofalowanym rowkom obwodowym.
Zalety opon Laufenn Z FIT EQ
- sztywna konstrukcja podnosząca wytrzymałość
- krótka droga hamowania na mokrej i suchej jezdni
- duży obszar styku z nawierzchnią przekładający się na wyższa przyczepność
Zastosowanie opon Laufenn Z FIT EQ
Opona jest przeznaczona do eksploatacji w sezonie letnim w samochodach sportowych o dużej mocy silnika.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Letnie |
| Producent | Laufenn |
| Model bieżnika | Z FIT EQ |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 225/40 R18 |
| Kod producenta | 1027673 |
| Gwarancja | dożywotnia (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 92 (do 630 kg) |
| Indeks prędkości | Y (do 300 km/h) |
| Opór toczenia | Klasa D |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa A |
| Hałas zewnętrzny | 72 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Tak |
| Waga | 10 kg |
| Informacje dodatkowe | LK03 |







