Opis
Charakterystyka Michelin Pilot Alpin PA4 285/35 R20 104 V
Ten model jest dedykowany do aut sportowych i limuzyn o dużej mocy silnika. Dopracowany bieżnik umożliwia rewelacyjne parametry nawet w wymagających warunkach zimowych. Opona świetnie spisuje się na ośnieżonych czy oblodzonych drogach, zawsze gwarantując wysoki poziom przyczepności. Bieżnik pokryty jest gęstą siecią głębokich, trójwymiarowych lameli, ustawionych pod różnymi kątami. Dzięki nim ogumienie pewnie przylega do mokrej drogi oraz błyskawicznie się osusza. Nowoczesna mieszanka Helio 3G zawiera domieszkę krzemionki oraz oleju słonecznikowego. Komponenty wpływają na zachowanie prawidłowej elastyczności Michelin Pilot Alpin PA4 nawet w ujemnej temperaturze. Ich praca jest szczególnie wyczuwalna podczas hamowania na mokrej, zaśnieżonej czy oblodzonej nawierzchni.
Zalety opon Michelin Pilot Alpin PA4
- Aż o 70% więcej krawędzi w porównaniu do wcześniejszej wersji dla utrzymania prawidłowej trakcji w trudnych warunkach
- Skrócona o 3 m droga hamowania na mokrej drodze i o 4 m na śniegu w odniesieniu do konkurencyjnych modeli
- 10% lepsze przyspieszanie na śniegu niż w poprzednim modelu
Zastosowanie opon Michelin Pilot Alpin PA4
Opona przeznaczona do samochodów sportowych i limuzyn.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Zimowe |
| Producent | Michelin |
| Model bieżnika | Pilot Alpin PA4 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 285/35 R20 |
| Kod producenta | 260906 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 104 (do 900 kg) |
| Indeks prędkości | V (do 240 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa C |
| Hałas zewnętrzny | 74 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Tak |
| Homologacja | Mercedes (MO) |
| Dodatkowe oznaczenia | EV – opony do samochodów hybrydowych i elektrycznych |
| Waga | 13,8 kg |
| Informacje dodatkowe | MERCEDES |







