Opis
Charakterystyka Kumho Ecsta HS52 225/55 R16 95 W
Kumho Ecsta HS52 to model opracowany przede wszystkim z myślą o sedanach klasy premium o nieco sportowej charakterystyce prowadzenia. Ogumienie bardzo dobrze równoważy osiągi oraz komfort jazdy. Dzięki temu umożliwia zarówno wygodną podróż, jak i dynamiczne prowadzenie. Asymetryczny bieżnik tego modelu zapewnia stabilne i pewne pokonywanie zakrętów dzięki mocnej strefie zewnętrznej oraz bezpieczeństwo na mokrej drodze dzięki szerokim kanałom w obszarze wewnętrznym. Trójwymiarowe samoblokujące lamele zapewniają wysoką skuteczność hamowania zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni. Za wysoką przyczepność odpowiada również mieszanka gumowa, zawierająca w składzie żywice, polimery oraz wysoce rozproszoną krzemionkę. Skład mieszanki przekłada się na szeroki obszar styku z podłożem, co procentuje nie tylko wysoką przyczepnością, ale również równomiernym i powolnym ścieraniem. Optymalnie rozłożone klocki bieżnika pozwoliły również obniżyć poziom hałasu toczenia.
Zalety opon Kumho Ecsta HS52
- Samoblokujące lamele 3D zapewniające skuteczne hamowanie na mokrej i suchej nawierzchni
- Mieszanka gumowa zapewniająca wysoką przyczepność oraz powolne i równomierne zużycie
- Szerokie kanały obwodowe obniżające ryzyko aquaplaningu
Zastosowanie opon Kumho Ecsta HS52
Opony przeznaczone na sezon letni do użytku w samochodach osobowych, ze szczególnym uwzględnieniem sedanów o sportowej charakterystyce prowadzenia.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Letnie |
| Producent | Kumho |
| Model bieżnika | Ecsta HS52 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 225/55 R16 |
| Kod producenta | 8808956318758 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 6 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 95 (do 690 kg) |
| Indeks prędkości | W (do 270 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Średnia |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa A |
| Hałas zewnętrzny | 71 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Nie |
| Rant ochronny (FR) | Tak |
| Waga | 10,155 kg |







